Koszyk
KONTAKT (PON-PT 7.30-14.30): 660 220 333
Darmowa dostawa* od 160.00 

Olej słonecznikowy do masażu

Tłoczony na zimno olej z nasion słonecznika to naturalny kosmetyk, który jest bazą dla wielu kremów i oliwek. Tym razem zachęcamy, żeby sprawdzić jego właściwości w czasie relaksującego masażu. Odpoczynek, regeneracja i ucieczka od stresu są bowiem nie mniej ważne dla naszego zdrowia niż prawidłowa dieta.

Olej słonecznikowy można nanieść bezpośrednio na ciało. Chociaż wchłania się on nie tak łatwo, jak niektóre inne oleje bazowe (inaczej, oleje podstawowe, do których dopiero dodaje się np. olejki eteryczne), to w czasie dłuższego zabiegu z pewnością przedostanie się do głębszych warstw skóry, która po zabiegu stanie się gładka, a po kolejnych nabierze delikatnego blasku.

Część osób używa oleju tłoczonego na zimno z nasion słonecznika bez żadnych dodatków, uważając, że natury nie trzeba już poprawiać, skoro dała nam substancję tak bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by do oleju słonecznikowego dodać kilka kropli swojego ulubionego olejku eterycznego.

Wystarczy do niewielkiego naczynia wlać potrzebną nam ilość oleju słonecznikowego (zazwyczaj będzie to nie więcej niż kilkadziesiąt ml) i dodać do niego od kilku do kilkunastu kropel olejku eterycznego. Następnie trzeba wszystko dobrze wymieszać lub wstrząsnąć. Ze względu na to, że naturalne oleje szybko tracą swoje właściwości, zaleca się sporządzanie jednorazowej porcji olejku do masażu przed każdym zabiegiem.

Olej słonecznikowy kupisz w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.