Koszyk
KONTAKT (PON-PT 7.30-14.30): 660 220 333
Darmowa dostawa* od 160.00 

Olej konopny – sprzymierzeniec zdrowia kobiet

Olej konopny – sprzymierzeniec zdrowia kobiet

Olej konopny tłoczony na zimno bez wątpienia jest jednym z najlepszych przyjaciół każdej kobiety. Doceniane jest jego zastosowanie zewnętrzne – od lat stosowany jest w naturalnych kosmetykach i jako olej do masażu w salonach spa. Co ważne – wpływa także pozytywnie na zdrowie. Co takiego ma w sobie olej konopny, że kochają go kobiety?

Ważna rola kwasów omega

Kwasy omega-3 i omega-6 to dwa składniki, których balans wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Olej konopny jest idealnym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasy omega-3 i omega-6 stanowią aż 80% jego zawartości. Co ważne, bez problemu można go włączyć do codziennego menu – nie posiada silnego aromatu, ani goryczki, które mogłyby zdominować smak potraw. Jest to łagodny w smaku olej z bardzo delikatnym orzechowym posmakiem.

Olej z konopi to bardzo cenne źródło kwasów omega-3 (18 g. na każde 100 g. produktu). Kwasy omega-3 nie tylko regulują pracę układu krwionośnego. Mają one także właściwości przeciwzapalne i hamują rozrost komórek nowotworowych. O odpowiedni poziom kwasów omega-3 w diecie powinni dbać wszyscy. Szczególnie ważne jest to przy niektórych schorzeniach dotykających kobiety, takich jak endometrioza czy Hashimoto.

Kwasy omega-6 mają pozytywny wpływ na odporność, układ nerwowy, układ pokarmowy i inne funkcje organizmu. Dzięki zawartości kwasów omega-6 olej konopny łagodzi stany zapalne skóry. Co ważne – kwasy omega-6 mają swój udział gospodarce hormonalnej organizmu. Są wskazane w diecie osób cierpiących z powodu chorób na tle hormonalnym. Zawarte w oleju z konopi kwasy omega-6 mogą także łagodzić objawy PMS. Olej konopny wspiera zdrowie kobiet dzięki wysokiej zawartości kwasów omega-3 i omega 6, ale to nie jedyne jego zalety.

Olej konopny – idealny suplement dla każdej kobiety

Zimnotłoczony, nierafinowany olej z konopi to cenne źródło wielu witamin. Witamina szczególnie ważna dla zdrowia kobiet to witamina K. Ma ona wpływ na krzepliwość krwi. Regularna suplementacja witaminy K z dobrze przyswajalnych źródeł, jak oleje spożywcze, może zmniejszyć zbyt obfite krwawienia menstruacyjne, a także zapobiec występowaniu skrzepów, które są częstym dyskomfortem dla osób cierpiących z powodu endometriozy.

Wysokiej jakości olej konopny, który powstał w wyniku tłoczenia na zimno jest także źródłem witamin z grupy B, które doskonale wspierają układ nerwowy. Pomagają zachować życiowy balans i wyciszyć się po dniu pełnym wyzwań i gaszenia rodzinnych i zawodowych pożarów.

Olej konopny jest źródłem także innych składników odżywczych: cynku, wapnia czy fosforu. Warto docenić go nie tylko ze względu na przyjemny smak, ale także cenną zawartość. Szczególnie ze względu na idealną proporcję kwasów omega 3 i omega-6. Jego neutralny smak pozwala na włączenie go do wielu codziennych przepisów – takich jak dressingi, pasty kanapkowe czy pesto. To z pewnością ułatwia regularne spożycie. Warto pamiętać, że aby olej konopny zachował swoje cenne właściwości, nie powinno się go poddawać obróbce cieplnej. Na zimno olej z konopi jest najzdrowszy i najsmaczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.