Koszyk
KONTAKT (PON-PT 7.30-14.30): 660 220 333
Darmowa dostawa* od 160.00 

Dlaczego olej tłoczony na zimno jest droższy?

Porównując ceny olejów wytwarzanych przez wielkie zakłady przemysłowe, a olejów tłoczonych na zimno, możemy zauważyć, że te drugie są wyraźne droższe. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto je zatem kupować?

Tłoczony na zimno olej rzepakowy czy olej lniany to cenne substancje, w skład których wchodzi grupa nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. To właśnie dlatego ostatnimi czasy świadomi konsumenci wybierają właśnie takie oleje, a nie te, które można znaleźć na sklepowych półkach.

Niestety małe wytwórnie nigdy nie będą mogły konkurować z wielkim potentatami, którzy kupują olbrzymie ilości ziaren, dostając przy tym upusty ze strony handlarzy i producentów. Ich wydajność jest także o wiele większa. Procesy przemysłowe pozwalają na maksymalizację produkcji, przy minimalizacji wydatków. Niestety, odbywa się to kosztem jakości.

Małe wytwórnie oferujące olej rzepakowy czy lniany tłoczony na zimno za cel obrały sobie dostarczanie produktu o jak najlepszych właściwościach. Duże wytwórnie chcą raczej dostarczyć oleju, który będzie miał najwyższą użyteczność handlową – większą trwałość, wytrzymałość temperaturową itp.

Już na samym wstępie, dobierając nasiona, z których wytwarzają olej, kupują odmiany mające odpowiednie właściwości i pochodzące z wielkich upraw.

Jeśli ktoś prowadzi bar szybkiej obsługi i nastawia się na maksymalizację zysków, wybierze pewnie olej produkowany metodami przemysłowymi.

Oleje tłoczone na zimno kupisz tu: https://niwki.pl/sklep/.

2 comments

  1. Zbigniew W.

    Olej tłoczony „na zimno” z olejarni to produkt w 100% naturalny. Tłoczony metodą na prasach ślimakowych, nie zawiera żadnych dodatków chemicznych ani konserwantów. Powstaje z bardzo dobrych, świeżych i wyselekcjonowanych nasion. Olej zapewne zawsze tłoczony jest na świeżo, jest nieoczyszczony i nierafinowany, dzięki czemu zachowuje wszystkie składniki odżywcze, decydujące o jego unikalnych, zdrowotnych właściwościach. Zatem cena będzie adekwatna do produktu.

  2. Artykuł niczego nie wyjaśnia w kwestii tłoczenia na zimno. Porównuje się w nim oleje tłoczone na zimno w małych firmach z rafinowanymi w wielkich zakładach. Główny tok wywodu dotyczy różnicy w cenie zakupu ze względu na wielkość zamówienia.
    Duże zakłady też tłoczą i też te oleje są droższe od rafinowanych. Moje odczucie jest takie, że obecny trend na naturalne produkty a takim jest olej tłoczony na zimno, powoduje wzrost ceny. Wiadomo, że jak coś jest zdrowe, to dbający o nie kupią drożej.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Edward

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.