Koszyk
KONTAKT (PON-PT 7.30-14.30): 660 220 333
Darmowa dostawa* od 150.00 
olej lniany

Olej lniany – nieodłączny towarzysz pielęgnacyjnego masażu twarz

Pielęgnacja twarzy zakłada przede wszystkim odpowiednie oczyszczenie i odżywienie skóry. Chcąc odpowiednio dbać o cerę warto stosować także zabiegi dodatkowe, jak: maski, kwasy czy sera witaminowe. Coraz popularniejszą formą pielęgnacji, coraz chętniej włączaną do codziennej rutyny jest także masaż twarzy. Technik masażu jest wiele, większość z nich zakłada masaż z użyciem oleju. Olej lniany jest w tym wypadku doskonałym wyborem, warto dowiedzieć się dlaczego.

Zalety regularnego masażu twarzy

Warto wiedzieć, że aby wykonać skuteczny masaż twarzy, nie trzeba wcale korzystać z usług profesjonalnych masażystów w salonach piękności. Korzystny dla wyglądu i samopoczucia masaż można wykonać samemu we własnej łazience. Warto podkreślić, że to rozwiązanie ma wiele zalet. Jedną z nich jest regularność, która jest kluczowa, aby szybko zobaczyć efekty jakie przynosi masaż.

Masaż coraz częściej wymienia się jako ważny punkt codziennej pielęgnacji. Wpływa on pozytywnie zarówno na kondycję skóry, jak i na wygląd. Regularnie stosowany może poprawić owal twarzy, zmniejszyć widoczność zmarszczek, pomaga także szybko pozbyć się opuchlizny.

Coraz częściej domowy masaż porównuje się z liftingiem. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Dzięki temu, że masaż poprawia mikrokrążenie przynosi wymierne efekty, które widać już po kilku sesjach. Po pierwsze, masaż pomaga pozbyć się opuchlizny, szczególnie wokół oczu, ale także z innych obszarów twarzy. Po masażu cera wygląda na zdrowszą. Regularne masowanie twarzy z użyciem oleju lnianego może pomóc w wyrównaniu kolorytu skóry i ujędrnieniu jej. Warto pamiętać, że podczas masażu, dobroczynne składniki oleju lnianego mają szansę wniknąć w wierzchnie warstwy skóry, odżywiając ją i nawilżając.

Dlaczego warto wybrać olej lniany do masażu

Niemal każda metoda masażu zakłada użycie oleju. W tym wypadku wybór nie powinien być przypadkowy. Olej zapewnia poślizg podczas masażu, ale to nie jedyna jego funkcja. Wybór dobrej jakości oleju przyniesie dodatkowe korzyści i będzie pielęgnował skórę podczas masażu.

Olej lniany jest idealnym rozwiązaniem niemal dla każdego typu cery. Zawiera on witaminę E oraz nasycone i niezasycone kwasy tłuszczowe. Jest szczególnie cennym źródłem kwasów Omega-3, których zawiera aż 51%. Doskonale nadaje się do cery suchej. Działa kojąco i nawilżająco. Sprawdzi się także do cery tłustej. Pomaga prawidłowo ją oczyścić i uspokoić, jednocześnie nie przesuszając jej.

Warto podkreślić, że olej lniany może zapobiegać powstawaniu zaskórników. Olej lniany przyczynia się do odbudowy tłuszczowych błon komórkowych, dzięki czemu regeneruje zniszczoną barierę lipidową naskórka. Dodatkową zaletą oleju lnianego jest fakt, że minimalizuje on utratę wody i sprzyja utrzymaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry.

Skuteczny masaż z użyciem dłoni i oleju lnianego

Skuteczny masaż twarzy można wykonać przy użyciu rozmaitych narzędzi. Jednak tak naprawdę, tym co jest niezbędne do wykonania skutecznego i relaksującego masażu są dobrej jakości olej lniany i dłonie.

Masaż powinno się wykonywać po wcześniejszym oczyszczeniu twarzy. Olej lniany należy rozprowadzić na dłoniach rozgrzewając go. Pierwsze ruchy prowadzimy od dołu do góry: zaczynając od żuchwy, przez policzki do czoła. Powtarzamy ruch kilkanaście razy jednocześnie rozluźniając mięśnie.

Następnie warto wykonać ruchy okrężne. Olej lniany chroni skórę przez otarciami, a jednocześnie odżywia ją. Kolejnym etapem jest uciskanie i ostukiwanie odpowiednich punktów na twarzy: brody, skroni czy okolicy oczu i ust. Masaż powinno się zakończyć podobnymi ruchami jak na początku, uspokajający ruch z dołu do góry dodatkowo relaksuje mięśnie.

Regularnie wykonywany masaż świetnie wpływa na kondycję skóry i wygląd twarzy. Stosując olej lniany do masażu ułatwiamy przenikanie zawartych w nim składników do wierzchnich warstw naskórka. Dobrej jakości olej lniany jest doskonałym kosmetykiem, o wielu zastosowaniach – masaż jednym z przykładów jego wielozadaniowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.