Eliksir faraonów – olej z czarnuszki

czarnuszka nasionaCzarnuszka (Nigella Sativa), której olej Państwu proponujemy, jest rośliną osiągającą wysokość od 20 do 40 cm, kwitnącą pomiędzy czerwcem a wrześniem. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się zawarte w jej owocach maleńkie czarne nasiona. To właśnie kolor nasion sprawił, że zaczęto ją nazywać czarnuchą lub czarnym kminem.

W krajach Eurazji stosowana jest jako przyprawa. Dodajmy, bardzo zdrowa przyprawa, która „uleczy wszystko oprócz śmierci”. Wiedza na temat zastosowań czarnuszki była gromadzona przez tysiące lat. Naukowcy znaleźli jej nasiona w… grobie faraona Tutenchamona.

Grecy wykorzystywali ją do leczenia bólów głowy i nieżytów nosa. Zielarze z Azji sporządzali z niej mikstury przeciwastmatyczne – co zresztą czyni się po dziś dzień.

Już w zamierzchłych czasach zauważono, że największa uzdrawiająca i życiodajna siła drzemie w oleju z nasion czarnuszki. To on zawiera substancje czynne odpowiedzialne za większość jej zdrowotnych zalet.

W ponad 80 proc. olej z czarnuszki składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, ale nie tylko, zawarte są w nim specyficzne olejki eteryczne, które badają także współcześni nam naukowcy, poszukujący m.in. skutecznego i bezpiecznego leku na astmę.

Coraz częściej podnoszona jest kwestia przeciwalergicznych zastosowań oleju z czarnuszki. Okazuje się, że według badaczy działanie czarnuszki jest równie skuteczne, co działanie leków przeciwhistaminowych zawartych w tabletkach na alergię.

Powinni to sobie wziąć do serca wszyscy cierpiący na katar sienny. Tak! Olej z czarnuszki działa przeciwalergiczne i nie jest to jedynie legendą, to naukowy fakt. Co więcej, olej z nasion czarnuszki nie wywoływał u badanych szeregu działań ubocznych – chociażby senności.

To jednak nie wszystko, zawarty w oleju z czarnuszki nigellon wykazuje działanie przeciwzapalne porównywalne do działania aspiryny. A jakby tego było mało, olej z czarnuszki ma wyraźny wpływ na zmniejszanie kłopotów z oddychaniem poprzez zmniejszanie kurczliwości mięśni tchawicy.

Specjaliści są na dobrej drodze do opisania i udowodnienia tego, co wiedzieli już starożytni. Natura dała nam leki, których nie musimy nawet specjalnie preparować.

Czy tłoczony na zimno olej z czarnuszki zastąpi wziewne sterydy? Nie możemy tak napisać, bowiem potrzebne są kolejne badania. Każdy może jednak sprawdzić na sobie jego skuteczność i odnotować, czy objawy astmy alergicznej nasilały się, czy zostały znacznie zredukowane.

To oczywiście nie wszystkie zalety nasion czarnuszki i tłoczonego z niej oleju. Działaniu przeciwalergicznemu i przeciwzapalnemu towarzyszy także działanie antypasożytnicze (olej z czarnuszki stosuje się przeciwko tasiemcom i owsikom).

Sensacją są jednak badania laboratoryjne z użyciem zwierząt, o których informowali badacze z Uniwersytetu Thomasa Jeffersona z USA, a o którym w swoich wykładach przypomina autor cenionych książek z zakresu medycyny naturalnej, lekarz medycyny Krzysztof Błechta.

Wykryto, że czarnuszka ma działanie przeciwnowotworowe. Aż o 67 proc. zmniejszyły się guzy raka trzustki. Ten rodzaj raka jest wyjątkowo złośliwy i w istocie dla wielu pacjentów jego zdiagnozowanie jest równoznaczne z odczytaniem wyroku śmierci.

Tego typu rewelacje napływają ze wszystkich stron świata. Badane są starożytne pisma i przekazy dotyczące nasion czarnuszki i tłoczonego z niej oleju. Zapewne przemysł farmaceutyczny przedstawi nam nowe, przetworzone lub zsyntetyzowane leki, których działanie będzie tożsame z działaniem naturalnego oleju z czarnuszki.

Zanim to jednak nastąpi, zachęcamy do tego, by spróbować tłoczonego na zimno, w pełni naturalnego oleju z czarnuszki. Znany jest od tysięcy lat, używali go faraonowie i pierwsi greccy lekarze. Czas, by pojawił się w naszych domach.

Olej z czarnuszki kupisz tutaj :https://niwki.pl/produkt/olej-z-czarnuszki/.

Informacje dotyczące właściwości oraz działania oferowanych produktów zostały przygotowane na podstawie materiałów ogólnodostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *