Koszyk
KONTAKT (PON-PT 7.30-14.30): 660 220 333
Darmowa dostawa* od 160.00 

Olej z pestek dyni na włosy – działanie i efekty

Istnieje wiele produktów, które wspomagają porost włosów. Jest jednak jeden, na który warto zwrócić szczególną uwagę – olej z pestek dyni. Sprawdzi się idealnie zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. W jaki sposób go wykorzystać? Dowiedz się, co sprawia, że olej z dyni jest tak skuteczny i zacznij go stosować na swoje włosy!

Olej z pestek dyni, a łysienie androgenowe

Olej z pestek dyni to świetne źródło wielu dobroczynnych składników. W jego składzie znajdziemy nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas linolowy, oleinowy, a także witaminę E, którą wszyscy znamy jako witaminę młodości. Olej z pestek dyni ma jeszcze jednak jedną istotną zaletę, która wpływa na włosy. Blokuje on androgeny, w tym np. substancję DHT, która powoduje wypadanie włosów u mężczyzn1. Ma więc istotny wpływ na walkę z łysieniem, szczególnie androgenowym, które jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn. Badania pokazują, że ten problem dotyka 70% mężczyzn2.

Aby dokładnie sprawdzić skuteczność działania oleju z pestek dyni, porównano go do minoksydylu 5%, czyli popularnego preparatu stosowanego miejscowo na skórę przeciw wypadaniu włosów. Okazało się, że olej był tylko odrobinę mniej skuteczny w przypadku leczenia łysienia typu żeńskiego3. Sprawdził się również u mężczyzn, gdzie w porównaniu z grupą placebo w przeciągu 24 tygodni pomógł on w zwiększeniu liczby włosów nawet o 40%4.

Z pewnością warto go więc stosować nie tylko w przypadku łysienia, ale również poprawy gęstości swoich włosów i ich ogólnej kondycji. W jaki sposób to robić?

Olej z pestek dyni na włosy – jak stosować?

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie oleju z pestek dyni na włosy. Metoda, którą wybierzesz zależna jest od czasu, który posiadasz. Olej możesz nałożyć na suche lub mokre włosy, w tym przypadku ważne jest, aby dokładnie wmasować olej w skórę głowy, a także spłukać tak, aby nie pozostały na włosach resztki oleju.

Olej z pestek dyni możesz stosować:

1. W formie całościowej kuracji

Wystarczy dokładnie nałożyć olej na skórę głowy, stymulując przy tym mieszki włosowe – najlepiej w formie delikatnego masażu. Pamiętajmy, aby dokładnie wmasować olej w skórę, wcześniej dokładnie rozczeszmy włosy. Olej należy następnie pozostawić na głowie na przynajmniej godzinę, a jeśli masz czas – nawet na noc.

Jeśli zdecydujemy się na całonocne olejowanie, zepnijmy włosy oraz zabezpieczmy je foliowym czepkiem, aby nie zabrudzić pościeli. Po przebudzeniu spłuczmy olej ciepłą wodą z dodatkiem odżywki lub szamponu – warto wybrać kosmetyk emolientowy. W zależności od ilości wmasowanego oleju czasem czynność spłukiwania będzie trzeba powtórzyć.

2. Jako dodatek do szamponu

Jest to forma zdecydowanie wygodniejsza i szybsza. W tym celu dodajmy do naszego ulubionego szamponu od 3 do 5 kropel oleju z pestek dyni. Teraz wystarczy już tylko wmasować szampon w skórę głowy i pozostawić na jedynie 5 minut, aby zaczął działać. Następnie dobrze spłukać. Oba zabiegi należy wykonywać regularnie, aby faktycznie przyniosły nam zadowalające efekty.

1. [Effect of Pumpkin Seed Oil on Hair Growth in Men with Androgenetic Alopecia: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled] Trial https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4017725/

2. Ibidem

3. [Pumpkin seed oil vs. minoxidil 5% topical foam for the treatment of female pattern hair loss: A randomized comparative trial] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33544448/

4. [Effect of pumpkin seed oil on hair growth in men with androgenetic alopecia: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24864154/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.