Koszyk
KONTAKT (PON-PT 7.30-14.30): 660 220 333
Darmowa dostawa* od 160.00 

Olej lniany – SOS dla włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate wymagają specjalnej pielęgnacji, w przeciwnym wypadku mogą wyglądać na suche i zniszczone. W kosmetyce można stosować olej lniany na wiele sposobów. Sprawdzi się u osób o każdym typie cery i różnej porowatości włosów. Niemniej, dla osób z problematycznymi włosami o wysokiej i bardzo wysokiej porowatości olej lniany będzie prawdziwym ratunkiem. Zachęcamy, aby sprawdzić jego działanie.

Co wyróżnia włosy wysokoporowate

Włosy wysokoporowate są trudne do okiełznania. Stwarzają wiele problemów: często się puszą i są niezwykle wrażliwe na zmiany wilgotności powietrza. Często sprawiają także problemy przy rozczesywaniu, plączą się, są tępe i łamliwe. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji mogą pięknie.

Włosy wysokoporowate mają niedomknięte łuski, dlatego tak trudno je wygładzić. Warto pamiętać, że porowatość włosa może się zmienić. Przy częstym farbowaniu i rozjaśnianiu włosów zwiększa się ich porowatość. Wiele osób z włosami kręconymi i falowanymi, to również posiadacze włosów o wysokiej porowatości.

Co zmienia odpowiednia pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możliwe jest poprawienie wyglądu i kondycji włosów wysokoporowatych. Regularne olejowanie z użyciem oleju lnianego wysokiej jakości sprawia, że włosy stają się gładkie i bardziej lśniące. Olej lniany chroni także włosy przed czynnikami atmosferycznymi i zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Odpowiednia pielęgnacja stosowana regularnie i świadomie może przynieść w efekcie nawet obniżenie porowatości włosów. Olej lniany należy stosować regularnie, a najlepsze efekty widać przy długotrwałym stosowaniu.

Czemu olej lniany jest doskonały do włosów o wysokiej porowatości

Olej lniany spełnia wszystkie kryteria, aby pielęgnacja włosów wysokoporowatych była skuteczna. Polecany jest przede wszystkim do olejowania włosów, niemniej pozytywnie wpływa na kondycję włosów i cery także spożywanie oleju lnianego. Warto podkreślić, że olej lniany w niewielkiej ilości można stosować także jako serum chroniące końcówki włosów. Ilość i sposób nakładania należy dobrać pod indywidualne potrzeby. W każdym przypadku pamiętać należy aby był to olej lniany wysokiej jakości, nierafinowany i tłoczony na zimno.

W pielęgnacji włosów wysokoporowatych olej lniany sprawdza się ponieważ jest bogatym źródłem kwasów omega-6 i omega-3. Dodatkowo, warto podkreślić, że można go stosować zarówno na skalp, jak i na całej długości włosów. Działa łagodząco na stany zapalne i nie zatyka porów. Wpływa korzystnie wygląd i kondycję włosów, sprzyja ich zagęszczeniu i wzmocnieniu. Przy regularnym stosowaniu oleju lnianego włosy stają się silne i gładkie.

Olejowanie olejem lnianym o czym pamiętać

W przypadku olejowania włosów najważniejszy jest wybór odpowiedniego oleju. W przypadku włosów o wysokiej porowatości olej lniany sprawdzi się doskonale. Dla osób o włosach wysokoporowatych nie poleca się z kolei oleju kokosowego ani rycynowego. Mogą spotęgować puszenie się włosów – jedną z największych udręk właścicieli wysokoporowatych włosów.

Olejować włosy powinno się regularnie: raz lub dwa razy w tygodniu. Olej można wcierać w skalp, albo stosować na całej długości włosów. Olej lniany powinno się trzymać na włosach nie krócej niż 20 minut. Niektórym służy bardzo długie olejowanie, trwające całą noc, niemniej jest to kwestia indywidualna.

Olej lniany nałożony na włosy można w łatwy sposób zmyć, należy jednak wiedzieć jak. W tej kwestii konieczna jest emulgacja oleju, którą można osiągnąć nakładając na włosy przed myciem odżywkę. Dzięki temu po olejowaniu włosy nie są obciążone, a olejowanie olejem lnianym może przynieść pożądane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.