Sezamina – składnik oleju sezamowego, który pomaga chudnąć sportowcom

SezamSezamina m.in. obniża ciśnienie, a także ma wpływ na syntezę i wchłanianie się cholesterolu. Jak sama nazwa wskazuje jest to substancja specyficzna dla sezamu. Jednym z najprostszych sposobów na jej dostarczenie do organizmu jest spożywanie tłoczonego na zimno oleju sezamowego. Wiedzą o tym nie tylko specjaliści od medycyny naturalnej, ale także kulturyści, którzy twierdzą, że sezamina ma także wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.

Sportowcy stosujący sezaminę jako suplement diety zachwalają jej działanie odchudzające. Dzieję się tak dlatego, że sezamina jest utleniaczem lipidów. Mechanizm działania sezaminy opiera się na aktywowaniu enzymu PPAR-alfa występującego w mięśniach, wątrobie i tkance tłuszczowej. Przy tym sezamina ma też bezpośredni udział w betaoksydacji kwasów tłuszczowych i spowalnia ich powstawanie. Badania na gryzoniach dowiodły także tego, że sezamina może przywracać wrażliwość na insulinę. Jest to niezmiernie ważna informacja dla osób, które mają w organizmie wysoki poziom tkanki tłuszczowej oraz cukrzyków.
Szczególnie pociągające w używaniu sezaminy jako suplementu diety dla osób dbających o zdrowie i sylwetkę jest to, że można ją dostarczać do organizmu w postaci naturalnej, niezawierającej dodatków i niepoddawanej skomplikowanym procesom chemicznym. Tłoczony na zimno olej z nasion sezamu jest już sam w sobie wystarczająco dobrym suplementem diety i nie trzeba go zastępować skondensowanymi dawkami substancji czynnych, by uzyskać korzystny efekt w postaci redukcji tkanki tłuszczowej.

Ponadto nasiona sezamu zawierają korzystne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 6 i Omega 9, lecytynę, a także witaminy (A i B) oraz mikroelementy, w tym: magnez, potas, cynk i fosfor. Sezamina ma także wpływ na występowanie w komórkach witamin E i K, a także stymuluje procesy powstawania glukozaminianów, które są odpowiedzialne za regenerację chrząstek stawowych – to ostatnie także powinny mieć na uwadze osoby ciężko ćwiczące, które chcą uchronić się przed skutkiem przeciążeń towarzyszącym intensywnym treningom.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej zalecie oleju sezamowego, którą docenią z pewnością wszyscy, którzy kiedykolwiek zmusili się do przestrzegania diety związanej z określoną aktywnością sportową. Olej ten dodaje wyśmienitego smaku potrawom! Z pewnością pokochają go wszyscy, których „chlebem codziennym” stała się porcja ryżu i pierś z kurczaka.

Panowie i Panie, życzymy wam zdrowej, skutecznej i smacznej… redukcji tkanki tłuszczowej!

Olej sezamowy kupisz w naszym sklepie internetowym.

Informacje dotyczące właściwości oraz działania oferowanych produktów zostały przygotowane na podstawie materiałów ogólnodostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *