Jak stosować olej konopny?

Olej konopny to produkt znany ludzkości już od dawien dawna. Obecnie, ponownie powraca do łask, po okresie mniejszego zainteresowania, będącego skutkiem walki z konopiami indyjskimi. On sam nie jest jednak z nich produkowany. W przeciwieństwie do marihuany olej konopny pozyskuje się z konopi siewnej, jeszcze niedawno znajdującej się praktycznie przy każdym wiejskim domu. Jego szeroki zakres zastosowań oraz efekty działania zdecydowanie wpływają na popularyzację użytkowania.

Olej konopny – jak stosować?

Olej konopny nie zawiera w swoim składzie substancji psychoaktywnej jaką jest THC. Jest więc w 100% bezpieczny i pozwala na różne możliwości jego stosowania. Przede wszystkim, może on być dodatkiem do wielu potraw. Pamiętać należy, że nie powinien być używany do smażenia, pieczenia i gotowania żadnych produktów. W obróbce termicznej traci on bowiem swoje właściwości i wydziela szkodliwe substancje. Jest za to świetną alternatywą dla masła na chlebie i oliwy dodawanej do sałatek. Swoje zastosowanie znajduje on również w kosmetologii. Ma bowiem bardzo dobry wpływ na stan włosów, paznokci, a także skóry. Może być więc nakładany bezpośrednio na całe ciało, w postaci balsamu, lub maski. Warto również pamiętać o jego możliwościach we wspomaganiu regeneracji organizmu. Smarowanie nim zainfekowanych miejsc na skórze, bądź też spożywanie odpowiedniej ilości każdego dnia, przyczynia się do szybszego powrotu do pełnego zdrowia, zarówno skóry, jak i niektórych organów wewnętrznych. Aby olej zachował wszystkie swoje właściwości, należy przechowywać go jednak w odpowiedni sposób. Poleca się zaciemnione miejsce o temperaturze około 10 stopni Celsjusza.

Właściwości oleju z konopi

Olej konopny jest doskonałym źródłem wielu substancji. Dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowego pomaga on w złagodzeniu objawów menopauzy i bóli przedmiesiączkowych. Jest również bogaty w witaminę E, chroniącą przed stresem oksydacyjnym. Badania, które ukazały się na łamach czasopisma Arthritis and Reumatism dowodzą również, że optymalne proporcje kwasów omega-3 i omega-6, zawartych oleju konopnym, wykazują działanie przeciwzapalne. Produkt ten wspiera też układ odpornościowy i jest bogaty w witaminę K. Pozytywnie wpływa również na wszelkie kwestie związane z urodą i ma wysokie efekty w regeneracji włosów i paznokci. Stosowany może być w przypadku schorzeń układu nerwowego, a także sercowo-naczyniowego.

Podawanie oleju z konopi

Zalecana dawko produktu to około 1-2 łyżek stołowych dziennie. W okresach większego zapotrzebowania na witaminy i minerały, ilość ta może jednak zostać zwiększona. Olej może być również stosowany bez konkretnych proporcji, jako składnik wielu potraw i jednocześnie zamiennik oliwy z oliwek. W przypadku używania produktu zewnętrznie ilość uzależniona jest jedynie od indywidualnych potrzeb. Nałożoną dawkę należy jednak delikatnie wmasować i pozostawić na kilkadziesiąt minut. Po tym czasie olej może zostać spłukany. Aby uzyskać maksymalne efekty, powinno się jednak pamiętać o regularnym stosowaniu.

Informacje dotyczące właściwości oraz działania oferowanych produktów zostały przygotowane na podstawie materiałów ogólnodostępnych.

Informacje dotyczące właściwości oraz działania oferowanych produktów zostały przygotowane na podstawie materiałów ogólnodostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *