olej kokosowy

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy to jeden z najchętniej stosowanych naturalnych produktów w pielęgnacji włosów. Ceniony jest za swój doskonały skład, bogaty w drogocenne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, dzięki którym kosmyki stają się mocne, gładkie i błyszczące, cebulki wzmocnione, a skóra głowy ukojona. Co więcej, zapach kokosów doskonale uzupełnia przyjemność domowych kuracji, a przystępna cena i szeroka dostępność produktu, czynią go kosmetykiem idealnym. Jednak jak stosować olej kokosowy na włosy, aby dawał najlepsze rezultaty?

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olejowanie włosów to bardzo popularna metoda domowego odżywiania zarówno cebulek, jak i całej długości fryzury. Do takiego zabiegu wybieramy olej kokosowy nierafinowany, tłoczony na zimno, który nie jest oczyszczony, a tym samym zawiera pełnię swoich dobroczynnych składników. W wysokich temperaturach produkt ten może mieć formę płynną, jednak przez większość czasu będzie zachowywał konsystencję chłodnego masła, co oznacza, że przed użyciem konieczne będzie rozgrzanie go na przykład poprzez delikatne pocieranie w dłoniach. Olejowanie można przeprowadzać zarówno na mokro, jak i na sucho. Zmoczenie kosmyków dodatkowo otworzy ich pory i wspomoże wchłanianie substancji. Początkowo zaleca się kuracje z użyciem bardzo małej ilości oleju, który może mocno przetłuszczać skórę głowy, a nawet uczulać, w związku z czym warto wcześniej przeprowadzić dodatkową próbę alergiczną na zgięciu łokcia. Sam zabieg wykonujemy poprzez rozprowadzenie około 1 łyżeczki produktu u nasady włosów, delikatnie masując cały skalp i rozprowadzając olej na całej długości. Następnie fryzurę nakrywamy folią, która zapobiegnie tłustym plamom, a także ręcznikiem, którego zadaniem jest zapewnienie skórze ciepła i zapobieganie ponownemu utwardzeniu oleju, co znacznie utrudniłoby zmycie produktu. Po około godzinie włosy myjemy delikatnym szamponem, a w razie potrzeby ponawiamy czynność, aby fryzura nie wyglądała na przetłuszczoną.

Serum z oleju kokosowego

Jak każdy inny olej, ten wyprodukowany z kokosa również nadaje włosom doskonałego połysku oraz miękkości, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako serum lub nabłyszczacz, służący do wykończania fryzury. W tym przypadku można zastosować go zarówno na włosy suche, jak i wilgotne, jednak bardzo ważne jest użycie minimalnej ilości produktu i zaaplikowanie jej jedynie na końcówki lub przynajmniej od wysokości na linii ucha. Przy wcieraniu oleju, jako środka stylizacyjnego warto zachować ostrożność i umiar, aby zamiast nabłyszczonych kosmyków, nie uzyskać efektu włosów przetłuszczonych lub wyglądających na posklejane i mokre. Serum można stworzyć także poprzez wymieszanie oleju kokosowego z innym olejem, na przykład arganowym, lnianym lub z orzechów włoskich.

Olej kokosowy tłoczony na zimno to bogactwo naturalnych składników mineralnych, chroniących włosy przed wypadaniem, utratą wody i zniszczeniem. Równie bogate, jak jego skład, są także możliwości zastosowania tego produktu, który możemy aplikować na włosy zarówno poprzez olejowanie, jak i w formie serum oraz dodatku do innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Informacje dotyczące właściwości oraz działania oferowanych produktów zostały przygotowane na podstawie materiałów ogólnodostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *